account_circle
search

AquaVet Gabinet Weterynaryjny Zawada Opole

Wodociągowa 1J
46-022 Zawada, Polska
weterynarz

access_time Godziny otwarcia expand_more

description O firmie expand_more

Ogólne informacje

W Gabinecie Weterynaryjnym AquaVet staramy się wdrażać innowacyjne metody leczenia, które nie są jeszcze powszechnie dostępne. Jesienią 2019 roku wyposażyliśmy nasz gabinet w pierwszą w województwie opolskim bieżnię wodną dla psów. Urządzenie to doskonale sprawdza się w schorzeniach neurologicznych, ortopedycznych, jest wykorzystywane dla psów sportowych oraz pomaga walczyć z otyłością. Ćwiczenia na bieżni wodnej są jedną z terapii rehabilitacji oraz treningu zwiększającym wydolność naszych czworonogów. Jest to jedno z najnowocześniejszych urządzeń o szerokim spektrum zastosowań służący do rehabilitacji zwierząt. Głównym celem hydroterapii jest zmniejszenie bólu, odbudowa mięśni oraz poprawa lub przywrócenie ruchomości stawów. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę oraz nowoczesny sprzęt, dzięki czemu możemy realizować nocną opiekę weterynaryjną w pełnym zakresie usług. W sytuacjach pilnych, wymagających nagłej interwencji, jesteśmy całkowicie niezależni od placówek zewnętrznych. Dysponujemy ambulatorium i salami operacyjnymi, co pozwala nam realizować całodobowo pełen zakres działań medycznych.

Firma oferuje

Nocna pomoc weterynaryjna
Opiekę nocną pełni dr Maja Cieślik.
Dyżury są pełnione w godz. od 2300 do 500. Dzwoniąc pod tel. 518 852 739, usłyszycie Państwo informację, że w tych godzinach pracy, w razie zagrożenia życia lub zdrowia zwierzęcia prosimy o przyjazd, kontakt przez domofon – po wykonaniu tych czynności do gabinetu zejdzie lekarz weterynarii.
Pilne przypadki chirurgiczne odsyłamy do najbliższych lecznic całodobowych, tzn.: Klinika Psa i Kota we Wrocławiu lub Śląskie Pogotowie Weterynaryjne w Zabrzu
Telefon kontaktowy do pomocy nocnej: 518 852 739.

Bieżnia wodna
Aby poprawić siłę, wzmocnić wytrzymałość mięśni i zadbać o układ sercowo-oddechowy naszego zwierzaka, proponujemy ćwiczenia na bieżni wodnej.
Ćwiczenia na bieżni wodnej są jedną z form rehabilitacji oraz treningu zwiększającego wydolność naszych czworonogów. Jest to jedno z najnowocześniejszych urządzeń o szerokim spektrum zastosowań, służące do rehabilitacji zwierząt. Głównym celem hydroterapii jest zmniejszenie bólu, odbudowa masy mięśniowej, poprawa lub przywrócenie ruchomości stawów oraz reedukacja poprawnego chodu.
Jak działa wodna bieżnia? Korzystając z urządzenia, zwierzę pracuje nad wieloma aspektami poruszania się w jednym czasie. Trening w wodzie prowadzi do chodzenia w sposób “przesadzony” (wymaga to podniesienia wyżej kończyn oraz wykonywania obszerniejszego wykroku), takim sposobem nasz pupil mocniej angażuje mięśnie (także te nigdy wcześniej nie używane). Ćwiczenia na takim poziomie w znacznym stopniu wpłyną na odbudowę i wytrzymałość mięśni, poprawią zakres ruchów i znacząco wpłyną na kondycję oraz samopoczucie naszego stworzenia.

Fizjoterapia
Urazy ortopedyczne czy poważne zabiegi operacyjne u zwierząt wiążą się z długim i często bolesnym procesem leczenia. Przywracanie sprawności jest jednym z jego elementów, szczególnie ważnym w przypadku pupili, dla których ruch jest niezbędny dla zdrowia fizycznego i psychicznego. W celu skrócenia okresu zdrowienia oraz ograniczenia związanych z nim dolegliwości wykorzystuje się możliwości zoofizjoterapii.
Rehabilitacja zwierząt (zoofizjoterapia) jest jedną z dziedzin weterynarii. Obejmuje szereg zabiegów mających na celu przywracanie sprawności układu ruchu i poprawę komfortu pacjenta. Zależnie od wykorzystywanych środków i technik w rehabilitacji zwierząt wyróżnia się fizykoterapię, masaże oraz kinezyterapię. Pierwsza jest metodą instrumentalną, podczas której terapeuta wykorzystuje czynniki takie jak ultradźwięki, laser, światło, prąd elektryczny, pole elektromagnetyczne i magnetyczne, temperaturę czy falę uderzeniową. Natomiast podstawę kinezyterapii stanowi rehabilitacja za pomocą ruchu. Obejmuje ona zarówno ćwiczenia bierne, jak i fizyczną aktywność pacjenta.
Wieloletnie doświadczenie w pracy z czworonożnymi pacjentami pozwoliło nam stworzyć program wykorzystywania zabiegów fizjoterapeutycznych oraz z zakresu kinezyterapii nie tylko w leczeniu pooperacyjnym i pourazowym. Niektóre z form rehabilitacji sprawdzają się też podczas pracy nad kondycją zwierząt startujących w zawodach sportowych – zarówno jako przygotowanie do nich, jak i w celu odzyskiwania sprawności po zakończeniu aktywności.
Właściciele psów o wyjątkowej ruchliwości mogą również skorzystać z oferty w celu zapewnienia pupilowi intensywnej porcji ruchu. Czworonożnych pacjentów zapraszamy między innymi na bieżnię wodną. Fizjoterapia czy kinezyterapia są też pomocne w profilaktyce, zwłaszcza w przypadku psów i kotów u schyłku życia. Odpowiednio dobrane zabiegi poprawiają funkcjonowanie aparatu ruchu, niwelują dolegliwości bólowe oraz stymulują rozwój mięśni. Dzięki masażom poprawia się krążenie krwi i niweluje się nadmierne napięcie mięśniowe, korzystnie wpływając na komfort zwierzęcia.

Chirurgia
Zabiegi chirurgiczne w naszym gabinecie wykonywane są 2-3 razy w miesiącu, zazwyczaj są to soboty.
Wykonujemy rutynowe zabiegi sterylizacji i kastracji psów i kotów.
Korzystamy z narkozy infuzyjnej.

Znakowanie zwierząt
Współtworzymy ogólnopolską bazę zwierząt oznakowanych poprzez wszczepianie im chipów. Jest to prosty zabieg, polegający na wszczepieniu pod skórę mikrotranspondera (tzw. chipa).
Wg. Światowego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt (WSAVA) dopuszczalne są dwa miejsca znakowania psa lub kota: na grzbiecie pomiędzy łopatkami w środkowej części szyi, po jej lewej stronie. Chip jest tak mały, że mieści się w igle specjalnie przygotowanej do tego celu strzykawki, więc wszczepienie go nie różni się od podania zastrzyku i jest praktycznie bezbolesne, nie wymaga znieczulenia psa. Mikroprocesor nie powoduje żadnych reakcji alergicznych.
Mikrochip jest małym układem scalonym, który jest zaprogramowany 15-cyfrowym numerem. Chip aktywowany jest przez fale radiowe wysyłane przez czytnik. Po przetworzeniu przez mikroprocesor fala radiowa zawierająca zakodowany numer chipa wysyłana jest z powrotem do czytnika. Na czytniku wyświetlany jest numer identyfikacyjny.
Po oznakowaniu zwierzęcia jego dane oraz dane jego właściciela wysyłamy do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE-ANIMAL.
Oznakowanie zwierząt pozwala na szybką identyfikację, np. w przypadku zaginięcia czy kradzieży psa.

Paszporty dla zwierząt
Od 1 października 2004 roku psy, koty i fretki podróżujące po krajach w obrębie Unii Europejskiej muszą mieć paszport. Warunkiem wystawienia paszportu jest trwała identyfikacja zwierzęcia, czyli mikrochip.
W paszporcie muszą znaleźć się następujące informacje: imię, nazwisko i dokładny adres opiekuna, opis zwierzęcia, numer czipu i data jego wszczepienia. W paszporcie można umieścić zdjęcie zwierzęcia. Muszą znaleźć się w nim również wpisy o dokonanych szczepieniach, odrobaczeniach i profilaktyce przeciwkleszczowej.

RTG zwierząt
RTG to technika obrazowania wykorzystująca promieniowanie rentgenowskie (promieniowanie X). Jest to badanie radiologiczne, nazywane potocznie „prześwietleniem”. Badanie RTG należy do nieinwazyjnych metod badań obrazowych. Pozwala na wykrycie ewentualnych nieprawidłowości w budowie prześwietlonego narządu.
W naszym gabinecie pracujemy na aparacie rentgenowskim wysokiej jakości.
Jak przygotować się do badania RTG dla zwierząt?
W szczególnych przypadkach pacjent musi zostać zsedowany do zdjęć. W takiej sytuacji prosimy o wcześniejsze wykonanie badania krwi, a w dniu badania obowiązkowa jest 12 godzinna głodówka.
Do wykonanych zdjęć na życzenie właściciela zwierzęcia dodajemy opis radiologa.
Korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu cyfrowego, a wykonane zdjęcie otrzymujemy już po kilku sekundach od wykonania.

Dermatologia
W ramach konsultacji dermatologicznej nasza przychodnia oferuje następujące badania dla zwierząt: badanie mikroskopowe (badanie zeskrobin w celu identyfikacji pasożytów zewnętrznych, wymazów ze skóry i kanałów słuchowych umożliwiające dokładniejszą diagnostykę i leczenie nacelowane), badanie bakteriologiczne (identyfikacja i interpretacja antybiogramu), badanie cytologiczne zmian skórnych (rozpoznawanie zmian zapalnych, nowotworowych), biopsje cienkoigłowe – ocena cytologiczna, leczenie chorób o podłożu bakteryjnym i grzybiczym, leczenie i profilaktyka chorób pasożytniczych, diagnostyka i leczenie chorób tła hormonalnego (badania endokrynologiczne – np. testy stymulacji ACTH, test hamowania deksametazonem, badanie poziomu T4, fT4, TSH), leczenie chorób wynikających z zaburzeń keratynizacji i zaburzeń łojotokowych
leczenie trudno gojących się ran, leczenie nawracających stanów zapalnych kanałów słuchowych, immunoterapia swoista – tzw. odczulanie zwierząt z atopowym zapaleniem skóry, dobór diet dla psów i kotów z alergią pokarmową oraz atopowym zapaleniem skóry (np. diety eliminacyjne)

Rozród / Pediatria
Nasza przychodnia weterynaryjna oferuje następujące zabiegi: diagnoza ciąży i kontrola jej przebiegu, pomoc okołoporodowa, zabiegi sterylizacji i kastracji, mastectomia

Badania krwi
Nasz gabinet jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt firmy Idexx, dzięki tym maszynom czas badania skrócony jest do kilkunastu minut. Pacjenci w stanach ciężkich są natychmiast diagnozowani bez konieczności oczekiwania na wyniki z laboratorium zewnętrznego.
Nasza przychodnia wykonuje następujące badania: podstawowe badania krwi – morfologia i biochemia, badania endokrynologiczne, badania genetyczne, badania alergologiczne, diagnostyka farmakologiczna, choroby zakaźne – wykrycie patogenu i serologia, bakteriologia, mykologia, parazytologia, badania histopatologiczne, testy czynnościowe, badanie moczu, badanie kału

Internista, czyli lekarz wszechstronny.
To na nim spoczywa odpowiedzialność szybkiego wykrycia choroby, aby nie dać jej się w pełni rozwinąć. To ten lekarz też musi mieć najszerszą wiedzę spośród wszystkich lekarzy. Musi wiedzieć jak zbadać oko, serce, czy kolano pacjenta. Z nim spotykacie się Państwo od samego początku, kiedy stajecie się właścicielami zwierzaka, aż po moment, kiedy niestety trzeba się z nim pożegnać. Z nim dzielicie Państwo wesołe i smutne chwile życia. Warto jest wybrać sobie jednego lekarza prowadzącego. Takiego wiernego pacjenta my interniści znamy bardzo dokładnie, często zżywamy się z nim – to pomaga w ocenie stanu zdrowia Państwa pupila, pozwala na dopasowanie terapii idealnie pod pacjenta, jak również zmniejsza ryzyko pominięcia czegoś w wywiadzie.
Nie bez powodu jesteście Państwo zapraszani na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu, jeśli jesteście nowymi klientami, nawet przed wizytami specjalistycznymi. Nasz internista, wie jak przygotować pacjenta do danego specjalisty, bo wie czego on wymaga. Zleci ewentualnie badania dodatkowe poprzedzające, co znacznie może usprawnić rozpoznanie choroby, a tym samym rozpoczęcie leczenia. Nierzadko oszczędza to Państwu również cenny czas, a także koszty związane z koniecznością odbycia kilku wizyt specjalistycznych. Internista zwróci uwagę również na inne problemy, które niekoniecznie byłyby oceniane w trakcie wizyty u danego lekarza specjalisty, bo nie zawsze muszą być one powiązane z zakresem tego, czym się zajmuje.

info Więcej informacji expand_more